Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Obytný soubor Espace Pitôt

Autor: Richard Meier
Adresa: Rue Pitôt, Montpellier, Francie | mapa
Realizace: 1988-95

Espace Pitôt je nízkonákladová rezidenční výstavba. Ve spodní části jsou umístěny právnické kanceláře, komerční prostory a hotel. Budovy tvoří uzavřeny, ale průchozí komplex. Zajímavostí na výstavbě je, že žádná stavba nesmí převyšovat výšku 49 m n. mořem, což je úroveň Palace Royale. Celý komplex proto uvnitř klesl o úroveň jednoho patra. Ve vnitřním, sníženém dvoře se nachází amfiteátr. Jedná se vlastně o vydláždění dvora, přičemž je dlažba formována do tvaru amfiteátru. Autor se snažil, aby stavba působila jako výstavba středomořského charakteru, přizpůsobil tomu materiálové řešení a dvůr a střechu osadil piniemi. Pinie ve dvoře mají kromě navození pocitu středomořského charakteru i funkci oddělení bytové sekce od občanské vybavenosti a kanceláří.
Výstavbu komplexu podpořil starosta Montpellier, George Freche, který viděl v tomto projektu možnost spolupráce města, soukromého investora a architekta. Dílo je výsledkem spolupráce těchto tří stran.
Eva Kosíková, Matěj Kosík
Autor: Petr Šmídek, 27.12.08
Návštěvnost: 40130 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.