Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Grande halle

Autor: Moatti and Riviere Architecture
Adresa: Arles, Francie | mapa
Náklady: 7 000 000 Euro Realizace: 10.2007
Soutěž: 2005 Užitná plocha: 5000 m²


Jedná se o rekonverzi haly - brownfieldu postavenou z iniciativy regionu Provence - Alpes - Cote d‘Azur. Stavba se nachází na místě bývalých železničních dílen SMCF a v blízkosti Galo - Římské nekropole známé jako Alyscarnps. Hala je nyní nazývána "Velkou obrazovou aulou" a mimo jiné se zde koná i každoroční výstava fotografií zaměřená na digitální a virtuálně imaginární tvorbu. Kulturní dění, které se v aule koná se zrcadlí i v rámci exteriéru stavby. Exteriér a interiér stavby vyjadřuje nový kulturní status haly.
Severní střecha je sestavena z 11 km LED diod rozprostřených po celém jejím povrchu. V noci se ze střechy stává obří obrazovka o velikosti 3000 m². Spleť diod může vytvářet elektronické obrazy, grafiku, klidové a různobarevné obrazové vlnění. Stavba je mostem do budoucnosti, spojuje tvorbu, imaginaci a digitální vědu, vše s vazbou na kulturu a ekonomiku. Umění z muzea se pomocí obrazové střechy dostává mezi lidi a stává se součástí městského života. Hlavní (vstupní) fasáda haly je tvořena pomocí rozsáhlého ocelového pláště. Jedná se o změť nepravidelných ocelových svazků, v horní části jsou tyto svazky masivnější a chrání prostor před silným západním slunečním světlem, ve spodní částí jsou subtilnější a odhalují vnitřek haly. Na spodní úrovni se pak fasáda zcela otevírá do jakéhosi nádvoří. Výtvarně má tato stavba působit jako velká hmota vhodná pro mnoho různorodých aktivit.
Eva Kosíková, Matěj Kosík
Autor: Petr Šmídek, 17.02.09
Návštěvnost: 57507 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
...No vida - a mám hezký zbytek dne!... šakal 17.02.09 16:36
Cheap thrills Dr. Lusciniol 17.02.09 22:42
...No dobrá,... šakal 18.02.09 09:34
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.