Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Halle Tony Garnier

Autor: Tony Garnier
Adresa: 20 pl. Charles et Christophe, Lyon, Francie | mapa
Web: www.halle-tony-garnier.fr
Realizace: 1908-28 Užitná plocha: 17000 m²

Vliv Tonyho Garniera je patrný v celé oblasti Rhône-Alpes. Součástí továrního komplexu na jihu Lyonu je i jeho výstavní hala. Rozlehlá ocelová konstrukce měla původně zastřešovat mezinárodní výstavu v roce 1914. Po vypuknutí 1. světové války sloužila jako továrna na munici a poté jako zvířecí trh. Postupem času se k hale začaly přistavovat další objemy (stáje, jatka,... ) až bylo v 60. letech rozhodnuto objekt zbourat a postavit trh se zvířaty více na periferii. Po vzedmuté vlně protestů byla hala prohlášena za historickou památku a prošla dvěma fázemi rekonstrukcí (poslední v roce 2000).
Hala v současnosti nabízí největší vícefunkční sál v širokém okolí Lyonu, kam se vejde až 17000 návštěvníků. Nové akustické řešení a jevištní vybavení, které bylo instalováno během poslední rekonstrukce v roce 2000, je vhodné i pro pořádání velkých a prestižních akcí, koncertů, kongresů, výstav, veletrhů. V minulém týdnu zde například koncertovala britská skupina Coldplay.
Zdroj: postřehy z prohlídky 19. září 2008
Vložil: Petr Šmídek, 30.01.09
Návštěvnost: 32223 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.