Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Ministerstvo zdravotnictví Baskicka

Autor: Coll-Barreu Arquitectos
Adresa: Bilbao, Španělsko | mapa
Investor: Vláda Baskicka
Náklady: 12 935 436 Euro Projekt: 2003-04
Realizace: 2004-08 Užitná plocha: 9200 m²

Bilbao, město s otevřeným postojem k soudobé architektuře, zdobí nyní nový cíl architektonických výletů. El Departmento de Sanidad y Osakidetza, nové sídlo baskického Ministerstva zdravotnictví, z dílny mladé progresivní kanceláře Coll-Barreu Arquitectos, je situováno na křižovatce dvou důležitých městských tepen: Calle Licenciado Poza a La Alameda de Rekalde.
Pozoruhodná fasáda, připomínající kubistické cvičení, je složena z nepravidelných skleněných ploch seskládaných pod různým úhlem. Výsledná mozaika neustále s měnících odrazů, které budou moci návštěvníci pozorovat je závislá na úhlu pohledu, denní hodině a ročním období.
Architekti svůj koncept fasády popisují jako "velice efektivní mechanismus pro integraci urbánní vitality do interiéru budovy. Město je vnímáno jako systém různoběžných neustále se pohybujících vektorů." Dvojitá fasáda není pouze efektní na pohled, splňuje také veškeré energetické požadavky. Umožňuje vynechání tradičního klimatizačního systému, izoluje teplo, brání prostupu hluku a propouští bohaté množství přirozeného světla do interiéru.
9200 m² užitných ploch bude brzy denně využívat cca 250 zaměstnanců a přibližně 600 návštěvníků. Budovu tvoří sedm open-space podlaží určených pro kanceláře, dvě patra pro vstupní a reprezentační prostory, konferenční místnosti v převýšené části, auditorium umístěné do suterénu a tři úrovně podzemního parkování.
Design stavby reflektuje dynamický přístup Coll-Barrreu Arquitectos, kteří si již díky projektům The Data Processing Center (Bilbao) a Air Traffic Control Center (Madrid) získali značnou pozornost a řadu ocenění.
Autor: Jiří Vojtěšek, 26.10.08
Návštěvnost: 80552 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
nová budova FA ČVUT vs. Ministerstvo zdravotnictví Baskicka veritas 18.03.11 18:45
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.