Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
GSW
Gemeinnützige Siedlungs- und Wohnungsbaugesellschaft

Autor: sauerbruch hutton | Louisa Hutton, Matthias Sauerbruch
Adresa: Charlottenstrasse 81, Kreuzberg, Berlín, Německo | mapa
Web: www.gsw.de
Investor: GSW GmbH
Náklady: 81 800 000 Euro Realizace: 1992-99
Soutěž: 1990-91 Užitná plocha: 48000 m²

Tento projekt představuje rozšířením administrativní věže, která byla jedním z prvních projektů postavených během rekonstrukce Berlína v 50. letech minulého století. Projekt se snaží spojit ‹nalezené› zlomky města do nové trojrozměrné kompozice, skrze níž se může stávající budova (znovu-) začlenit do svého kontextu. Idea slepence není pouze tolerována, ale je dokonce předkládána jako vzorový model pro novou městskou výstavbu.
Nový soubor tak odpovídá na barokní logiku plánování měst stejně jako pravidla urbanismu 19. století, vstřebává rovněž výrazové hodnoty věží z 50. let a zaznamenává konfrontační éru, která se odehrála na poli výškových budov mezi oběma stranami Berlínské zdi. V této směsici neslučitelného prostorového uspořádání po sobě jdoucích generací je nová výšková stavba prvkem spojeným především se současností a budoucností.
Návrh výškové deskové stavby vznikl na základě zájmu o pracovní místa ve městě a architekturou, zavazující se být úspornou při nakládání s přírodními zdroji a k životnímu prostředí. Tato stavba nenabízí svou pasivní kontrolou spotřeby energie pouze vzorové prostředí k práci, ale zároveň obnovuje pojem architektury, která si opět cení hodnoty prostoru jako senzuálního místa.
sauerbruch hutton

GSW (Gemeinnützige Siedlungs- und Wohnungsbaugesellschaft) v českém překladu označuje zkratku pro Veřejně prospěšnou společnost pro sídelní a bytovou výstavbu.
Autor: Petr Šmídek, 15.10.08
Návštěvnost: 38335 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
waltrovka honza 15.10.08 09:09
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.