Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Bytový dům Hvězda
Hiše Zvezda

Autor: Sadar Vuga Arhitekti | Jurij Sadar, Boštjan Vuga
Adresa: Rejčeva ulica a Prvomajska cesta, Nova Gorica, Slovinsko | mapa
Investor: Primorje d.d.
Realizace: 2004-07 Užitná plocha: 4320 m²
Zastavěná plocha: 1315 m² Plocha pozemku: 5182 m²

Rejčeva ulica tvoří páteř Nové Gorice, která vyrostla po druhé světové válce doslova na zelené louce. Na východozápadní osu jsou navěšeny všechny významné kulturní, sportovní i komerční stavby. Zatímco východní část ulice vznikala od 50. let podle zásad moderního urbanismu, tak jejímu západnímu konci nebyla věnována příliš velká pozornost. Až si strategického umístění v blízkosti železniční stanice všimli developeři. Po bytovém domě Zvezda a čerstvě dokončené bytovce Lace budou jistě brzy následovat další projekty. Podobně jako se v minulosti architektům nepodařilo navodit na východním konci pocit skutečného náměstí, tak se dnes nedaří na západě vytvořit příjemnou obytnou čtvrť.

Dům Zvezda je prvním bytovým domem v Nove Gorici s vlastní zahradou, podzemním parkovištěm, atraktivní fasádou s francouzskými okny, balkóny a penthousy s terasami v nejvyšším poschodí.
Dům svojí architekturou a designem nabízí obyvatelům možnost identifikovat se ve třech plánech: můj dům – dům Hvězda, moje zahrada – běžná domovní zahrada a moje apartmá. Zahradu vymezuje zakřivený tvar domu, Prvomajská ulice a silnice na jižním okraji pozemku. Zahrada slouží obyvatelům domu k vzájemnému setkávání a odpočinku vně stavby.
Hra “okenních“ a “balkonových“ otvorů s výrazným orámováním na neutrálním pozadí fasády vytvořila snadno zapamatovatelný obraz domu Zvezda a orientační bod ulice Rejčeva i Prvomajska.
SVA
Autor: Petr Šmídek, 07.10.08
Návštěvnost: 57916 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Hravé danliofer 11.06.10 14:36
Univerzitní knihovna Petr Šmídek 11.06.10 19:03
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.