Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Bytový dům Tkanička

Autor: OFIS arhitekti | Rok Oman, Špela Videčnik
Adresa: Rejčeva ulica, Nova Gorica, Slovinsko | mapa
Investor: Kraški zidar
Realizace: 06.2006 -10.2008 Užitná plocha: 10250 m²

Bytový dům Tkanička leží ve středu města Nova Gorica (počet obyvatelstva 32.000) - Nova Gorica je situována na západě Slovinska přímo u italských hranic. Leží ve výšce 92 metrů nad mořem. Město má rovněž velmi specifické podnebí – je proslulé jako nejteplejší město ve Slovinsku, kde jsou v zimě velmi silné větry.
Objekt s rozměry 48 x 16m x 5 pater je umístěn na stabilizovaném městské pozemku. Vnější forma vychází z prostorového konceptu tkanic obalujících hmotu stavby. Tkanice jsou však přetvořeny do funkčních prvků – představené střechy, pergoly, bytové mezistěny, terasy a balkony s lodžiemi. Tyto prvky ochraňují venkovní prostory i vnitřní byty a obyvatelům navíc poskytují další soukromí.

Šetrná opatření:
1. kombinace fasádní prvků – ochranné střechy, pergoly, bytové mezistěny, terasy a balkony s lodžiemi slouží pro hlavní obytné a spací oblasti jako izolační pásmo s konstantní teplotou a chrání je před náhlými změnami počasí a silnými větry. Další zastiňovaní hliníkové panely jsou umístěny na vnější straně zimních lodžií a balkonů.
2. obslužné a komunikační prostory jsou zredukovány na minimum a denní světlo je tak distribuováno šachtami. Měsíční náklady na energii a provoz jsou velmi nízké a jsou tak hospodárné i pro obyvatele.

Zdroj: OFIS arhitekti
Vložil: Petr Šmídek, 30.09.08
Návštěvnost: 64817 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Doplňující čísla Petr Šmídek 30.09.08 10:13
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.