Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rekonstrukce bazénů SARAP Pražačka

Autor: OK PLAN ARCHITECTS | Luděk Rýzner, Marcela Susedíková
Adresa: Žižkov, Praha, Česká republika | mapa
Web: www.prazacka.cz
Investor: Městská část Praha 3
Projekt: 2006 Realizace: 10/2006 - 5/2007
Zastavěná plocha: 2320 m² Obestavěný prostor: 7600 m³

Stavba se nachází v Praze 3 - Žižkově ve sportovním areálu "Pražačka". Místo je dobře dostupné z centra, je situováno v lokalitě s rozmanitou zástavbou rodinných a bytových domů.
Pozemek investora je obdélníkového nepravidelného půdorysu, mírně svažitého se spádem od východní hranice k severozápadní. Východní hranice pozemku je lemována veřejnou komunikací, zbylé hranice jsou ohraničeny sousedními parcelami.
Objekt částečně rekonstruovaného krytého bazénu je umístěn v blízkosti hranic východního pozemku. Objekt je dvoupodlažní využívající spád pozemku. Půdorysný tvar stávajícího objektu je pravidelný obdélník o rozměrech 25,4 x 25,0 m, na tento obdélník navazuje v prvním patře vstupní vestibul. Na místě přístřešku u jižní fasády krytého bazénu vznikne v další etapě výstavby nový objekt o rozměrech 4,9 x 15,0 m s úklidovým skladem a s potřebným zázemím pro úklidový personál, sklady pomůcek a nové krytí přípojky plynu. Při jižní fasádě po demolovaném schodišti bude vystaven nový objekt šaten se sprchami a místností plavčíka. Tento objekt, o rozměrech 10,0 x 31,8 mm, bude sloužit jak pro venkovní bazény, tak pro krytý bazén. Tyto stavební objekty jsou součástí plánované II.etapy rekonstrukce.
Objekt krytého bazénu je nyní přístupný z východní strany z veřejné komunikace a ze strany severní, přes šatny po pozemku investora (návštěvníci areálu).
V I. etapě rekonstrukce se nachází krytý výcvikový bazén s ochozem. Bazén je proveden v nerezi. Dětský bazén, sklady a vstup z prostoru nových šaten je součástí další - III. etapy rekonstrukce.
V 1. podzemním podlaží jsou umístěny prostory šaten veřejných návštěvníků, sprchy, WC, a místnost plavčíka s ošetřovnou a část technologie krytého bazénu - II. etapa.
Všechna podlaží jsou mezi sebou propojena přímým schodištěm.
Obvodové a střední nosné zdivo objektu je ponecháno stávající. Obvodový plášť krytého bazénu je navržen z obkladových cembonitových desek.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 12.05.09
Návštěvnost: 50480 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.