Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Loisium Hotel

Autor: Steven Holl
Spoluautor: Sam/Ott-Reinisch
Adresa: Loisium Allee 2, Langenlois, Rakousko | mapa
Web: www.loisiumhotel.at
Investor: LLL Beteiligungsverwaltung GmbH
Projekt: 2001 Realizace: 2004 - 11.11.2005
Užitná plocha: 7000 m²

Loisium, nové vinařské a návštěvnické centrum, leží na okraji malebného města Langenlois asi hodinu na západ od Vídně. Okolní jižně se svažující vinice pod sebou ukrývají bohaté místní kulturní dědictví v podobě rozlehlého systému vinných sklepů. Tato síť podzemních místností obsahuje až 900 let staré kamenné průchody tvořící základy urbanistického plánu města. Severojižní osy sítě se promítají do barokních domů ležících nad nimi a prozrazují existenci druhého města ukrytého pod tím, které je vidět.
Projekt se skládá ze tří částí: původních sklepů nově zpřístupněných návštěvníkům, vinařského centra a hotelu s lázněmi.
Soustava sklepů je převedena do abstraktního prostorového jazyka. Tento jazyk vytváří základ pro architekturu vinařského centra a hotelu, kde se každá část těchto projektů vztahuje a je odvozena z výjimečných sklepních prostorů, zatímco současně mají svoje vlastní individuální prostorové, materiálové, světelné a prožitkové kvality. Každá ze tří částí projektu je položena do určitého vztahu k vinicím, krajině vinařské výroby:

1. stávající sklepy pod terénem
2. vinařské centrum a spojovací rampa na povrchu
3. hotel s lázněmi nad zemí

Hotelové lázeňské středisko
Stejně jako u městské sítě pokračují pravidelné geometrické rozestupy viničních řad napříč krajinou a propojují tyto tři základní prvky projektu. Čtvercový půdorys o rozměrech 53 x 53 m je přesně zarovnán s řádky okolních vinic. Hotel s lázněmi nabízí různé druhy prostorů pro různé aktivity. Návštěvníci a hosté zde mohou načerpat různé zážitky. Materiály a paleta barev ladící se půdou vytváří v kombinaci s výhledy do okolní krajiny silné spojení a zapojuje hotel do širšího kontextu.
Veřejné funkce, jako lobby, vinařsky laděná restaurace, bar, kuřárna, konferenční a zasedací místnosti, relaxační a lázeňské prostory jsou umístěny v přízemí s výhledy otevřenými do okolních vinic.
Vnitřní dvůr a pokojové terasy poskytují příjemné venkovní posezení. V horních dvou patrech hotelu je umístěno 82 pokojů. Zatímco spodní podlaží je transparentní a otevřené, tak horní poschodí jsou více privátní.
Steven Holl Architects
Autor: Petr Šmídek, 04.11.08
Návštěvnost: 55452 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.