Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Parkside Apartments

Autor: David Chipperfield
Adresa: Am Park 4, Berlín, Německo | mapa
Web: www.parkside-apartments.de
Investor: Immago Real AG
Realizace: 2000-04 Užitná plocha: 18300 m²

Bytový dům Parkside získal svoje jméno díky exkluzivnímu umístění přímo na okraji parku Tiergarten v centru Berlína. Desetipodlažní dům tvoří severní hranici nového developerského projektu na Postupimském náměstí složeného z hotelů, kancelářských a obytných budov.
V domě se nachází celkem 36 bytů s rozlohou od 150m² do 300m². Základem každého bytu je vysoká míra přizpůsobivosti půdorysu sahající od tradičního uspořádání až po koncept jednolitého plynulého prostoru. Stejně tak je ve všech bytech neustále cítit přítomnost okolní zeleně.
Všechny byty mají balkóny a velkoryse koncipované lodžie. Apartmány v devátém patře jsou mezonetové s přístupem na střešní terasu, odkud se nabízí daleké výhledy na Berlín a přes celý Tiergarten.
V přízemí jsou umístěny veřejné funkce jako kavárna, restaurace nebo obchody. Hlavní vstup do bytového domu leží ve středu mezi touto veřejnou vybaveností. Po průchodu kamenem obloženou halou se dostanete do lobby, kde se přes velkoryse koncipovaná okna nabízí výhled do soukromé zahrady. K jednotlivým bytům se ze vstupní lobby pokračuje výtahy a po schodištích.
Fasáda složena z velkých nepravidelně poskládaných a hrubě opískovaných kamenných desek dává budově pevný a jednolitý rys. Přejímá tak masivnost, která je s Berlínem historicky spjatá. Mohutnost je podporována a zároveň rozbíjena francouzskými okny uspořádávajících fasádu do modulů, které společně s balkony vytváří na fasádě bohatou a plasticky působivou kompozici.
David Chipperfield Architects
Zdroj: autorský text
Vložil: Petr Šmídek, 11.08.08
Návštěvnost: 47294 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.