Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Hotel Omnia
Kongresové a sportovně rekreační centrum Janské Lázně

Autor: ADR | Petr Kolář, Aleš Lapka
Spoluautor: Albert Pražák, Gradus Praha
Adresa: Černohorská 327, Janské Lázně, Česká republika | mapa
Web: www.omnia-hotel.com
Investor: RODOP a. s.
Realizace: 5/2005 – 9/2007 Užitná plocha: 6000 m²
Zastavěná plocha: 1560 m² Obestavěný prostor: 17666 m³

Čtyřhvězdičkový hotel Omnia se na první pohled jeví jako nenápadná stavba. Tato koncepce má svoje opodstatnění – hotel leží v srdci Janských Lázní, které jsou součástí národního parku Krkonoše, jejich příroda je neustále ohrožována novými stavbami, proto hotel Omnia neměl být dalším zásahem do jejich krásy. Tak vznikla myšlenka na nenápadnou stavbu, která svoje hosty okouzlí až po vstupu.

Území určené pro stavbu se nachází v horní části města Janské Lázně ve spodní části jižního horského svahu, pod parkovištěm u nástupní stanice lanovky na Černou Horu. Pozemek je svažitý (sklon 13–16%) se stávajícím výškovým rozdílem 6–7,5 m. V místě budoucího staveniště je uložena mocná akumulace hrubých i balvanitých svahovin, místy s navážkami stejného složení. Nadmořská výška řešeného území se pohybuje v rozmezí cca 660–670 m n.m. Dopravně je pozemek napojen na místní komunikace města Janské Lázně.

S ohledem na danou lokalitu byly v návrhu použity převážně přírodní a tradiční materiály. Výběr barev a materiálů reaguje na kontext horského lázeňského střediska. Střešní krytina je z titanzinkového plechu. Převážná většina obvodového pláště ubytovací části je tvořena obkladem z  fasádních desek Cembonit doplněných vodovzdornými překližkami. Sokly a celá střední část objektu je z přírodního lomového kamene.

Fasáda přilehlé víceúčelové haly je tvořena z dřevěných horizontálně orientovaných prken. Vysoký kamenný sokl haly je shodný s ubytovací částí. Předpokládá se téměř samostatné fungování objektu ubytovací části a víceúčelové haly.

Ubytovací část je sedmipodlažní a nabízí prostor pro 110 lůžek ve čtyřech základních typech pokojů. U hlavního vstupu, v úrovni přízemí - 1. NP, je umístěna recepce a nástup do hlavní vertikální komunikace v objektu. Z recepční haly je přístup do pokojů v tomto podlaží a kavárny. Dále je zde malý kongresový sál a prostory TZB, včetně denní místnosti zaměstnanců a kanceláře.
Pokoje v 1. PP, 2. NP, 3. NP a také mezonetové pokoje v 4. a 5. NP jsou přístupné po centrálním schodišti s výtahem nebo pomocným bočním schodištěm. Hlavní schodiště propojuje mezi sebou všechny části objektu tzn. sportoviště, restauraci i ubytovací část. Bezbariérový přístup je zajištěn výtahem.

Středová část objektu je třípodlažní.
Na úrovni 1. PP je umístěna restaurace se zázemím (wc, kuchyně - 250 jídel) a víceúčelový salon.
V nejnižším standardním podlaží (2. PP) v půdorysu ubytovací části, je vyprojektován bazén včetně patřičného zázemí. Dále se v 2. PP nachází sauna, posilovna a sportovní hala, která obsahuje univerzální sportoviště velikosti 34,0 x 17,5 m, s přilehlou nářaďovnou.
Víceúčelová hala je uzpůsobena také k pořádání kongresů a společenských akcí.


Literatura

Stavba
Fasádní desky, Cembonit FDA, tmavě šedá
Cembrit a.s.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 22.08.08
Návštěvnost: 68861 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.