Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Charles Street Apartments

Autor: Richard Meier
Adresa: 165 Charles Street, West Street, Greenwich Village, New York, USA | mapa
Web: www.165charlesstreet.com
Realizace: 2003-05 Výška: 55 m
Počet pater: 16 Užitná plocha: 9300 m²

Tato šestnáctipodlažní stavba je koncipována jako pokračování městských tvarů a krystalické povahy bytových domů na Perry Street. Konstrukční návrh umožnil vznik širokého spektra vnitřních dispozic jednotlivých bytů. S výjimkou spodních dvou pater a střešního penthouse je dům rozdělen centrální páteří na dva dvoupokojové byty na jednom patře. Na rozdíl od loftového prostoru na Perry Street byly dispozice těchto bytů navrženy kompletně jedním architektem. Přední část každého bytu je uspořádaná kolem volně stojící kuchyňského ostrova, což umožňuje plynulý přechod do studovny, která může být využívána též jako jídelna. Obě ložnice, každá s vlastní koupelnou, se otevírají do chodby vedoucí podél centrální stěny domu. Ve druhém poschodí jsou čtyři jednopokojové byty, v nichž mají obývací pokoje s jídelnou výšku přes dvě patra. Důsledkem toho je plocha třetího patra zredukována. Přesto však zde zbyl dostatek místa pro dvojici jednopokojových bytů obrácených buď k severu nebo na jih, společně se dvěma studiovými byty na východním konci domu.
Bez ohledu na klasickou krystalickou skladbu se fasády tohoto obytného domu výrazně odlišují od plasticky tvarované zástavby na Perry Street, což je dáno především absencí vsazených balkonů a ve způsobu zpracování fasády komunikační věže. Poměrně úzká parcela na Charles Street si vyžádala daleko zdrženlivější přístup.
Projekt
Fotografie
Štěpán Vrzala
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 28.05.08
Návštěvnost: 55242 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.