Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
The Caballero Factory

Autor: GROUP A
Adresa: Saturnusstraat, Den Haag, Nizozemí | mapa
Projekt: 2003 Realizace: 2004-06
Užitná plocha: 7900 m²

Caballero Fabriek, umístěná v budově bývalé továrny tabákových výrobků, dnes hostí kanceláře a studia malých, začínajících společností z oblasti informačních a komunikačních technologií, médií a kultury. Majitel budovy - město Haag, chtělo budovu sociální, v níž by bylo snadné budovat vazby a kontakty.

GROUP A interpretovala toto přání ve svém prostorovém konceptu, jenž stimuluje kreativní a inovativní aktivity, stejně jako propojování odlišných společností a oborů. Z tohoto důvodu zaujímají společné prostory a místa setkávání centrální pozici.

Původní tovární budova z roku 1953 byla ponechána netknuta; pozdější dostavby byly odstraněny. Industriální charakter zůstává intaktní, zatímco nové funkce se vymezují odlišným designem. Páteř budovy představuje nově vytvořená chodba, jež se v místě určeném k setkávání zdvojuje. Je zde umístěna kantýna, hala a centrální recepce. Chodba spojuje 56 kancelářských jednotek. Aby se ušetřil prostor a zároveň ponechal volný a prosvětlený, jsou konferenční prostory zavěšeny ze stropu v podobě dřevěných boxů. Povrch těchto i dalších prvků zůstává surový, aby se tak uchovala tovární atmosféra. Světlo představuje významný sjednocující faktor: Znovu otevřené světlíky, skleněné posuvné dveře a stěny z transparentního materiálu Rodeca vytvářejí světlý, otevřený a homogenní prostor. Potištěné plochy umístěné před hlavní fasádou definují exteriérový pohled.

První fáze projektu byla zprovozněna v červnu 2006, druhá fáze byla dokončena v září 2008.

Caballero Fabriek zvítězila v soutěži "Nieuwe Stad Prijs Den Haag 2006" (Nová cena města Haag 2006). Poprvé v historii udělování této ceny získal jeden projekt dvě ocenění. Pro tuto realizaci GROUP A hlasovala anonymně porota a 40 procent veřejnosti ji zvolilo za svůj nejoblíbenější projekt rekonstrukce daného roku.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 27.03.09
Návštěvnost: 47927 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.