Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Villa VPRO

Autor: MVRDV
Adresa: Media Park, Hilversum, Nizozemí | mapa
Realizace: 1997

V roce 1997 bylo v areálu Mediaparku ve městě Hilversum nahrazeno původních 13 kancelářských budov s nahrávacími studii jedním objektem - vilou VPRO. Původní vily už nesplňovaly nejen prostorové nároky, ale především kvalitu pracovního prostředí. Nařízení, požadavky investorů, omezení pozemku a daná maximální výška, vedly k nejhlubší kancelářské budově v Holandsku. Tento problém je vyřešen mnohými zářezy a vnitřními dvory, které vedou přirozené světlo do všech místností. Objekt nabízí mnoho různých typologicky odlišných kancelářských prostorů a je kompaktnější. Chybí zde dlouhé tmavé chodby a jednotlivá podlaží jsou propojena rampami, různými odskoky a stupni. Zelená střecha umožňuje nejen velkorysý výhled na Holandský institut zvuku a obrazu, ale i příjemné posezení.
Podlaží jsou nesena sítí sloupů a stabilizována podporami. Technické vybavení je schováno v dutém podzemním podlaží a v systému svislých šachet. MVRDV zde nahradilo spoustu původně ve vilách užívaných nekvalitních materiálů kvalitními. Místo prefabrikovaných stěn je použit kámen, v interiéru najdeme dřevo, plast, ocel a kvalitní koberce. Místo malých okének jsou zde veliké prosklené plochy, s možností vyjít z každé místnosti na terasu, balkon, vnitřní dvůr či zahradu. Studia jsou obložena kvalitními absorpčními materiály ze dřeva, kokosových vláken, cihel, oceli a kamene.
Průčelí domu je velice originální. Původní návrh nebyl přijat, a tak byl nahrazen realizovanou variantou, kde najdeme 35 různých druhů skel, která se liší stupněm průhlednosti, odstínem odlesků a barvou. Jak autoři řekli: "Kvalita domu se zrcadlí v rozlišném množství barevných skel."
Zdroj: Martina Tunková
Vložil: Jan Kratochvíl, 09.04.08
Návštěvnost: 40894 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2017
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.