Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Blur Building

Autor: diller scofidio + renfro | Elizabeth Diller, Ricardo Scofidio
Adresa: Expo.02, Yverdon-les-Bains, Švýcarsko
Web: www.expo-archive.ch
Náklady: 7 500 000 USD Projekt: 1998
Realizace: 2002


„Když jsem zachytil její pohled, podlomila se mi kolena. Mé tělo polilo teplo, ale uvnitř jsem se třásl zimou. Mohu myslet jen na jediné: Kdy ji mohu opět střetnout?“
Právě popsaný moment by mohl být začátkem jednoho milostného příběhu. To, že Vám byl vyprávěn zrovna tento příběh, má s námětem oblaku (na němž spolupracoval Extasia-Team) v Yverdon-les-Bains hodně společného. Tensegritová konstrukce (60 x 100 x 20 m) z ocelových trubek namáhaných výhradně na tlak a ocelových táhel stála 15 milionů švýcarských franků. Bylo použito 34 tisíc trysek (každá o průměru 120 mikronů, které vytváří kapky velikosti 4 až 10 mikronů), které spotřebují 240 m³ za hodinu. Tlak vody v tryskách dosahuje 80-ti Barů. Kapičky jsou tak malé, že se vážou na vzduch, nasáknou ho vlhkostí a vytvoří efekt mlhy, v tomto případě oblaku. Cestou po dlouhé rampě dolů se návštěvníci (max.400) ocitají na velké otevřené plošině v centru mraku, kde jediným slyšitelným zvukem je bílý hluk vodních trysek. Počítače přizpůsobují funkci trysek klimatickým podmínkám, teplotě, vlhkosti, rychlosti větru a jeho směru. Tvar mraku se mění minutu od minuty. The Blur Building se při rychlém větru rozpíná a vytváří dlouhé mlhavé stopy, při chladném počasí se válí a obrací, zvedá se nebo klesá v závislosti na teplotě vzduchu. Interaktivní projekt zahrnuje oblékatelnou bezdrátovou technologii vloženou do „inteligentních kabátů“ – technologicky zkrášlené pláštěnky. Inteligentní kabáty návštěvníků budou vzájemně reagovat, detekovat negativní nebo positivní příbuznost mezi návštěvníky změnami barev a zvuků.
autorská zpráva
Autor: Petr Šmídek, 01.02.08
Návštěvnost: 53180 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
... Matěj 07.02.08 12:08
re aaa 07.02.08 15:44
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.