Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Hlavní sídlo firmy Harley Davidson

Autor: Tony Owen NDM
Adresa: Sirius Road, Lane Cove, Sydney, Austrálie | mapa
Investor: Demain Developments Pty Ltd.
Realizace: 2005-07 Užitná plocha: 2000 m²

Budova vytváří ikonickou bránu do nového high-tech business parku (Lane Cove River business park), který developuje společnost Demian Developments.
Snažili jsme se navrhnout stavbu, jež by odrážela jedinečnost firmy Harley Davidson. Harley není pouze značka, pro mnohé představuje celkový životní styl a přístup ke světu. Má jedinečnou filozofii; jde o zážitek funkce stejně jako o krásu vnímanou díky čistému designu, nicméně jde také o svobodu - svobodu sebevyjádření i svobodu volné cesty. S takovou image jsme se mohli ztotožnit: představuje dobrý design ale stejně tak prověřování, zpochybňování norem. Rozhodli jsme se navrhnout objekt, který by zmíněnou svobodu a rychlost vyjadřoval.
Inspiraci jsme hledali v motorkách samotných - v emocích, které vzbuzují a ve výkonosti. Geometrii motorů, vidlic a šasi můžeme vidět v liniích stavby. Budova je nekopíruje, nicméně odráží pohyb a styl. Spíše než o doslovné užití tvaru jsme se snažili o vyjádření elegance a aerodynamiky pohybu v liniích stavby.
Zadání požadovalo silnou reflexi kultury Harley Davidson. Stejný důraz jako na kanceláře a sklady jsme tedy kladli také na tělocvičnu a odpočinkové prostory. Všechny relaxační a odpočinkové prostory jsem umístili blízko vchodu. Vstup vede do ústředního mezaninu, odkud lze vidět všechny prostory, jež reflektují životní styl značky: showroom, kavárnu, knihovnu a dokonce i tělocvičnu. Návštěvníkovi je okamžitě jasné, na čem se filozofie Harley Davidson zakládá. Budovu jsme zároveň navrhli tak, že od vchodu je také možné vidět dolů do technických dílen a zkušebních prostor. Takto návštěvník získá povědomí o technických aspektech společnosti. Bylo pro nás důležité, aby se pohled na tuto "neupravenou" stránku motocyklového průmyslu nevytratil.
V nejranějších fázích projektování jsme využívali 3D modelovací software. Naše kancelář používá parametrické 3D modelování stále častěji - a to jak pro hledání formálního řešení tak pro vývoj a konstrukci komplexní geometrie. V případě Harleye jsme experimentovali s různými formami geometrických tvarů, abychom lépe porozuměli prostorovým možnostem našich představ. Později jsme spolupracovali s inženýry na modelaci jednotlivých částí hlavního prostoru. Bylo důležité vědět, jak se konstrukce chová ve vztahu ke kovovému plášti.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Kateřina Lopatová, 25.01.08
Návštěvnost: 65601 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.