Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Vila park Jinonice

Autor: DAM architekti s.r.o. | Richard Doležal, Jiří Hejda, Petr Malinský, Jindřich Ševčík
Adresa: Za zámečkem 746, Jinonice, Praha, Česká republika | mapa
Investor: V-Invest CZ
Náklady: 280 000 000 CZK Realizace: 2005-06
Užitná plocha: 12000 m²

Obytné budovy VILAPARKU JINONICE jsou první etapou rozsáhlého stavebního záměru - rekonstrukce a revi- talizace historického areálu Jinonického hospodářského dvora - tzv. "Zámečku".
Má zde vzniknout skutečně živé lokální centrum nabízející různé aktivity.
Zadní část areálu je doplněna novostavbami pro bydlení - částečně znovupostavením původních stodol, vč. zachování výšek říms a hřebenů (objekty tzv. "loftů") - a v místě bývalé zahrady ve formě čtyř čtyřpatrových viladomů v zeleni. Ty jsou na místě dřívějších zahradních domků a kůlen. Výraz viladomů je rozehrán arkýři a lodžiemi, které plavou ve strohém objemu budov. Jejich strukturovaná probarvená omítka v kontrastu se sklocementovými obkladovými panely v přírodní nenatírané úpravě tento výraz umocňuje.
Materiály použité při stavbě odpovídají vyššímu standardu i historickému prostředí, u kterých se projevuje jejich přirozená barevnost a struktura a umí přirozeně stárnout bez náročné údržby.
Areál je na jedné straně uzavřen historickou zdí, na straně druhé živým plotem. Na jižní straně vymezuje urbanisticky cennou "ulici" směřující na centrální historický objekt. Směrem k novým viladomům vymezuje zeď velmi intimní prostor předzahrádek přízemních bytů. Zbytek původní zahrady je ponechán jako park s obnovením původního osového rozvržení a zahradním altánkem. Provozně mají tyto části společné podzemní garáže s přímými vstupy do objektů.
Projekt
Fotograf
Filip Šlapal
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 22.01.08
Návštěvnost: 66676 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
předzahrádky David Teplý 23.01.08 10:59
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.