Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Administrativní objekt BBC - Beta

Autor: STUDIO A | Jan Aulík, Jakub Fišer, Veronika Müllerová
Adresa: Vyskočilova, Michle, Praha, Česká republika | mapa
Investor: BB Centrum Building Beta a.s., developer Passerinvest Group
Náklady: 588 000 000 CZK Projekt: 2001
Realizace: 09/2003 – 03/2005 Zastavěná plocha: 2685 m²
Obestavěný prostor: 125500 m³

Kancelářská budova BETA byla navržena a postavena do prostředí, které už je obdobnými domy tvořeno. Je natolik v centru tohoto nového prostředí, že není téměř ovlivněná původními (máme na mysli před výstavbou administrativního centra) existujícími stavbami, nebo strukturami. Není bezprostředně tečovaná dálnicí jako budovy Alfa, Gamma či E, ani nenavazuje na původní objekty jako domy na protější straně ulice. Nemusí se vyrovnávat s protikladnými vlivy okolního prostředí. Může být prostou univerzální krabicí pro univerzální pronajímatelné kancelářské plochy.
Tyto plochy nejsou tak úplně vzdálené plochám bývalých továren, které postupně nahrazují v zaměstnávání lidí. Architektura BETY to nijak neskrývá. Zcela ploché fasády nemají být abstraktní kompozicí, ale strukturou potahující objekt. Struktura pláště rytmizuje vnitřní prostředí třemi různými způsoby přirozeného osvětlení okny s proměnnými výškami parapetů a nadpraží. Prostředí vždy vytvořené v podrobné dispozici a rozmístění nábytku až různými nájemci může být interiérem nejrůznější kvality, ale nikdy není homogenní. Nemluvě o interiérech, kde se střídají jednotlivé kanceláře s halovými. Ale i v úplných velkoprostorových halových kancelářích existují zóny podél fasády, kde je vhodnější mít vysoký či nízký parapet a málo místa, kde nemusí být žádný parapet (zasedací místnosti). Protože při velké hustotě lidí ve velkoprostorových pronajímatelných celcích často vzniká nepříjemná nepřehlednost, nabídli jsme vnitřnímu prostředí touto rytmizací parapetů a nadpraží určitou orientaci.
Prosvětlení dispozic zlepšují dvě atria dotýkající se v komunikačním uzlu domu lávkou mezi dvěma výtahovými tubami. Protože prostředí vertikálního prostoru jdoucího přes celou výšku objektu přiměřeně řeší menší prostor než jaký je nutný pro osvětlení ploch v hloubce dispozice, bylo uzavřeno zasklením a určeno jako vnitřní prostředí domu jen jedno z atrií, druhé je ponechané otevřené.
Hlavní vstup do administrativní části domu je v přízemí posunut hluboko od uliční čáry a ze vzniklého prostoru pasáže je přístupný obchod a restaurace.
Další vybavení BETY je obvyklým vybavením obdobných domů - vlastní podzemní parking ve 3 podlažích, jídelna pro zaměstnance v přízemí, kde se též nachází recepce a lobby. V posledním patře je pro všechny zaměstnance domu přístupná teras chráněná krytými, vysoko prosklenými bočními stěnami.


Zastavěná plocha suterénu 4.080 m²
Zastavěná plocha přízemí 2.685 m²
Obestavěný prostor celkem 125.500 m³
Čisté kancelářské plochy 10.858 m²
Obchodní plochy včetně zázemí 712 m²
Kapacita gastrobloku 1.000 jídel
Kapacita parkovacích stání - podzemní 331, povrchová 41Stavba
Fasádní systém BOND
DEKMETAL s.r.o.
Autor: Jan Kratochvíl, 14.01.09
Návštěvnost: 56009 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2017
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.