Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Bytovky V platanovém dvoře

Autor: Peter Kulka
Adresa: Dotzheimer Straße 147-165, Wiesbaden, Německo
Realizace: 1994-99

Dvě urbanisticky naprosto odlišné situace na jediném podélném pozemku vedly k spřátelenému uspořádání tří bloků. Na jižní straně sousedí s dopravně silně vytíženou ulicí a na severu pozemek ústí do zeleně s plochami pro trávení volného času. Lehce klesající topografie místa umožňuje vizuální kontakt s pohořím Taunus. Pro zachování městského charakteru, vyjasnění uličního tahu a ochranu vnitřního území, byla na jižní straně vztyčena pěti až šestipodlažní masa s 97. bytovými jednotkami. Kolmo k ní leží další dvě řady s celkem 112ti byty. Na základě této urbanistické studie byl mezitím komplex rozšířen o další dvě řady. Krajina klidného dvora byla tvořena rozmanitě a pečlivě. Se svými cestami, hřišti a zelení má sloužit k odpočinku. V otevřeném přízemí a suterénu parkují auta. Byty v prvním podlaží využívají zatravněné konzoly garáží jako terasy. U domu paralelně běžícího s ulicí bylo zvažováno, jestli umístit lodžie směrem k hlučné jižní straně nebo na stinnou dvorní stranu. Oproti běžným zvyklostem byly obrovské prosklené plochy koncipovány na sever jako posuvné prvky otevírají pokoje ven. Konstrukce fasády umožnila vytvořit budovu z velké části z prefabrikovaných prvků, usazených na konzoly čnící přímo ze stropů. Vnější povrch bytovek tvoří zateplená omítka. Dlouhé okenní pásy značí kompaktnost jednotlivých bytů. Stěny, které jsou součástí otvoru jsou skryty za opakním sklem, aby byl zachován rytmus smělého členění oken.Autor: Petr Šmídek, 10.10.03
Návštěvnost: 47372 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.