Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
GIG - inovační centrum

Autor: Domenig & Wallner | Günther Domenig, Gerhard Wallner
Adresa: Alfred-Nobel-Strasse 1, Völkermarkt, Rakousko
Realizace: 1994-95 Soutěž: 1993
Užitná plocha: 2060 m²

Asi na každého, kdo správně odbočí z dálnice vedoucí z Klagenfurtu směrem na východ, musí Domenigova správní budova inovačního centra Völkermarkt působit jako z jiného světa. V ploché krajině se mezi poli vzpíná pětipatrová stavba, která jakoby vyskočila z Gigerových futuristických kreseb. Náklady na čtvereční metr administrativní plochy asi nebyly nejnižší, také výhled z nejvyššího patra se nezdál být příliš zajímavý, přesto se našel investor ochotný poskytnout Domenigovi dostatek prostoru k realizaci. Uvědomoval si, že s touto architekturou zcela jistě nezapadne do šedi průmyslových hal a administrativních boxů mnoha ostatních impulzních center. Podobnou cestou se v hustě obydlených částech Vídně vydalo také sdružení BKK-3.
Objekt inovačního centra se nachází na začátku průmyslového parku Völkermarkt a tvoří jej správní budova spojená mostem s výrobní halou. Správní budova je usazena na zvýšené platformě a výtvarně (ale i místně) se tak odděluje od průmyslových hal. Správní budova má dynamický ráz - zakřivené ocelové křídlo, které se směrem nahoru zjemňuje. Umístění výtahu a schodiště je řešeno ze strany v samostatném objektu. Správní budovu tvoří betonový sokl a na něm osazena prosklená hmota kanceláří s vykonzolovanou hliníkovou konstrukcí. Ocelová konstrukce výrobních hal je opláštěná plechem. Most spojující obě tyto části tvoří ocelová příhradová konstrukce.

GIG Völkermmarkt, ležící v areálu Kärnten Technologie GmbH, je regionálním impulzním centrem pro mladé průmyslové podnikatele z oblasti jižních Korutan. Čtyřicetihektarový průmyslový park leží východně od Klagenfurtu asi 1 km od sjezdu z dálnice A2. Park leží asi 25 km od zemského hlavního města a po dálnici A2 je dostupné za 15 minut. Proto může být bezproblémově využíván obslužné centrum hlavního zemského města. Areál je kompletně uzavřený, příjezd je dálniční odbočky Völkermarkt-Ost. Z celkové plochy 40 ha průmyslovém marku je přibližně 10 ha osídleno a ca. 3 ha jsou věnovány drobným živnostníkům. GIG je regionálním servisním centrem se službami a infrastrukturou zhotovenou na míru. Nabídka sahá od kompletně vybavených kanceláří až po doprovodné poradní programy. Všechny tyto výkony mohou být také prováděny regionálními firmami. Inovační centrum bylo otevřeno roku 1995 a v roce 2001 bylo plně vytíženo třinácti nájemci.
informace z domovských stránek inovačního centra
Autor: Petr Šmídek, 17.10.07
Návštěvnost: 44732 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.