Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Finnforest Modular Office

Autor: Helin & Co Architects
Adresa: Tuulikuja 2, Tapiola, Espoo, Finsko | mapa
Web: www.finnforest.fi
Investor: Real state limited Kiinteistö Oy FMO Tapiola
Realizace: 2005 Užitná plocha: 13048 m²
Plocha pozemku: 10374 m² Obestavěný prostor: 50420 m³

Společnost Finnforest se zabývá dřevěnými konstrukcemi. Společnost chtěla ukázat jaké jsou nové možnosti využití dřeva a tak v roce 2003 zorganizovala architektonickou soutěž za účelem návrhu své nové kancelářské budovy s názvem Finnforest Modular Office (FMO). Soutěž vyhrál Pekka Helin a Peter Verhe se svým návrhem “Dřevěné srdce”. Hmotu stavby tvoří kvádr, v kterém jsou vyříznuta dvě atria, spojený s zakřiveným půlválcem. Stavby je v současné době nejvyšší dřevěné kancelářská budova v Evropě.
Základní konstrukční systém je vytvořen z prefabrikovaného FMO rámu, které lze využívat i pro konstrukční řešení administrativních budov. Životnost základních konstrukčních prvků, za kterou se vrátí náklady na stavbu včetně zisku, byla stanovena přibližně na sto let.
Stavba je složena z pravoúhlých prostorů připomínajících na první pohled složené rozřezané řezivo. Některé prostory jsou zakončeny konicky, což imituje typický způsob opracování dřeva.
Do těchto prostorů jsou vestavěny kancelářské prostory s výhledem přes dřevěné rošty na Tapiolu. Kancelářský prostor je spíše koncipován pro samostatnou práci či práci v malých skupinkách. Použití materiálů a barev v interiéru se liší od běžných kancelářských interiérů.
Cílem FMO bylo vytvořit pozitivní a vyrovnané pracovní prostředí.
Eva Bečvářová, Matěj Kosík
Autor: Petr Šmídek, 08.02.08
Návštěvnost: 53422 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.