Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Vitra Design Museum

Autor: Frank Owen Gehry
Adresa: Charles-Eames-Str. 1, Weil am Rhein, Německo | mapa
Web: www.design-museum.de
Realizace: 1988-89

Vitra Design Muzeum je jedním ze světových vůdčích muzeí designu. Velká část exponátů je situována ve stavbě postavené kalifornským architektem Frankem O. Gehrym. Muzeum poprvé otevřelo svoje dveře pro veřejnost v roce 1989 a je věnováno dokumentování historických a současných trendů v průmyslovém nábytkovém designu. Vitra Design Museum vystavuje na příbuzná témata designu a architektury. Ve světě je ještě několik dalších proslulých partnerských muzeí. Vitra zde také vlastní manufakturu pro školení žáků a studentů, vydává knihy a jiné speciální publikace. Kolekce Vitra Design Museum obsahuje téměř 3000 exponátů a je zajisté jedno z nejdůležitějších a tohoto druhu světoznámým. Muzeum má reprezentativní vzorky všech hlavních stylistických epoch v moderním nábytkovém designu - z raného období průmyslové sériové produkce z poloviny 19. století, přes návrhy typické pro funkcionalismus a modernu až do soudobé postmoderní skulptury nábytku.
Pro výzkumné účely je Muzeum také schopno poskytnout obsáhlou knihovnu stejně jako archiv dobových fotografií, kreseb, patentních certifikátů, plakátů a nábytkových katalogů.
Muzeum soustavně organizuje a vytváří informační výstavy historických i soudobých designérských trendů. Sbírka například obsahuje následující předměty: Ron Arad: Stick & Sto- nes (klacky a kameny); Český Kubismus: Architektura a Design 1910-1925; Občanská kancelář: Nápady a Poznámky v novém kancelářském světě; Africká křesla; Thonet - Pionýr průmyslového designu; 100 mistrovských děl z kolekce Vitra Design Muzea; Dětské velikosti - Materiál dětského světa; Dílo Charlese a Ray Eamesových; Frank Lloyd Wright: Živoucí město; Mies van der Rohe: Architektura a design.
Zdroj: Jan Májek
Vložil: Jan Kratochvíl, 13.05.07
Návštěvnost: 60902 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Cheers João Barbosa 02.11.06 23:12
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.