Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Muzeum středního Finska
Keski-Suomen Museo

Autor: Alvar Aalto, Elissa Aalto
Adresa: Alvar Aalton katu 7, Jyväskylä, Finsko | mapa
Web: www3.jkl.fi/ksmuseo
Projekt: 1956-57 Realizace: 1960-61, 1991
Užitná plocha: 2895 m²

Muzeum středního Finska je malé a skromnými prostředky postavené muzeum. Bylo zamýšleno k prezentaci ojedinělých putovních výstav a kolekci sbírek lidových řemesel ve středním Finsku. Stavba leží na prudkém zalesněném svahu v blízkosti muzea Alvara Aalto. Při návrhu bylo na tyto stromy dbáno s obzvláštní pečlivostí. Převážná část vnějších i vnitřních stěn je bíle omítnutá. Také další povrchy jako pohleový beton nebo dřevěný obklad jsou natřeny na bílo.
Muzeum bylo nakonec postaveno ve dvou fázích. Samotný Alvar Aalto pracoval na architektonických návrzích muzea od roku 1956 až do května 1961, kdy bylo slavnostně otevřeno. Po Aaltově smrti byla jeho manželka Elissa požádána o vytvoření návrhu na rozšíření budovy. Aaltova architektonická kancelář navrhla novou část, která byla otevřena v prosinci 1990. V nové části je umístěn vstup do budovy. Původní vstup je ještě patrný ve třetím poschodí muzea. Celková rozloha původního muzea je 2140 m² a přístavba má 755 m².
Eva Bečvářová, Matěj Kosík
Autor: Petr Šmídek, 06.01.08
Návštěvnost: 39073 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.