Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Innova

Autor: Arto Sipinen
Adresa: Piippukatu 11, Jyväskylä, Finsko | mapa
Web: www.jklinnovation.fi
Realizace: 02.2002 Počet pater: 15
Užitná plocha: 14474 m² Obestavěný prostor: 55000 m³

Profesor Arto Sipinen je autorem několika staveb (IT-Dynamo, Agora building), které výrazně proměnily panorama města Jyväskylä. Sipinen byl Aaltovým žákem, od něhož se naučil, že stavby jsou vytvářeny pro krajinu, mají sloužit svému účelu a vnitřní život nelze vměstnat do určitého tvaru. Během třicet let navrhl pro místní univerzitu mnoho staveb. Ve 34. letech zvítězil v architektonické soutěži na univerzitní areál v Jyväskylä. Jeho návrhy jsou světlé a prostorné. Mezi poznávací znamení patří jeho obliba ve velkých bílých cihlách. Bílá barva je pro něj vhodným odrazovým bodem pro umění a domy zároveň působí dokončeně, třebaže je čeká pozdější rozšíření. Formou i rozsahem jeho tvorby by se dala najít paralela k Richardu Meierovi.
Patnáctipodlažní Innova je nejvyšší stavbou v Jyväskylä a je jedním z nejdůležitějších obchodních center. Trojúhelníková parcela leží v bezprostředním sousedství dopravního terminálu Travel Centre a kongresového centra Jyväskylä Paviljonki. Jednou z organizací sídlících v Innova je také Jyväskylä Science Park podporující obchod zaměřený na moderní technologie a potřebnou infrastrukturu. Kromě kancelářských prostor se v budově nachází, restaurace, konferenčního sály, rekreační prostory včetně sauny v horním patře, odkud je výhled na město.
Autor: Petr Šmídek, 20.04.08
Návštěvnost: 43020 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.