Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Městské divadlo a kongresové centrum

Autor: Auer+Weber+Assoziierte
Adresa: Recklinghausen, Německo
Web: www.recklinghausen.de
Realizace: 1995-98

Protože původní městské divadlo v Recklinghausenu nebylo pro návštěvníky příliš přívětivé, rozhodli se radní vypsat soutěž na jeho rekonstrukci. V soutěži zvítězilo architektonické duo ze Stuttgartu - Auer a Weber. Jejich návrh spočíval v demolici původního nástupu a ve vytvoření nové prosklené lobby doplněné o odvážné canopy, které ovšem až nepříjemně připomíná Fosterovu canopy u Carre d'Art v Nimes. V souvislosti s efektivním využíváním divadla bylo za jeho vlastní hmotu přistavěno konferenční centrum, stavba tím ožívá během roku mnohem častěji než o Hudebním festivalu Porúří. Nástupní lobby obsahuje kavárnu, která je v provozu každý den, a tak mohou obyvatelé Recklinghausenu při svých procházkách v městském parku využít možnosti příjemného občerstvení. Ukazuje se tedy, že polyfunkčnost veřejných budov je v současnosti nutná.
Autor: Jan Kratochvíl, 27.07.05
Návštěvnost: 49971 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.