Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Elementa

Autor: Otto Steidle
Adresa: Bertold-Brecht-Strasse, Norimberk, Německo
Realizace: 1972-74

     Stěžejním bodem tohoto experimentu je společenská, přístupová a pěší úroveň v prvním patře. Tato platforma je opatřena rampami, schodišti a výtahem, které jsou vzájemně propojeny mostem pro pěší. Přístup do jednotlivých bytů je po schodištích posunutých o půl podlaží. Zvolená sloupová konstrukce s na ozub osazenými ztužujícími stěnami umožnil prostorovou a půdorysnou volnost při koncipování bytů. Individualita jednotlivých nájemníků byla zohledněna jak při počátečním členění, tak se s ní počítalo i při pozdějších změnách dispozic. Navenek jsou jednotlivé byty rozlišeny barvou, materiálem, ozeleněním, popř. zastíněním oken, markýzami a pergolami. V historii nalezneme spoustu příkladů, kdy urbánní celek tvoří rozdrobená forma.
Zajímavý experiment má v Mnichově svého staršího, komornějšího a hezčího bratříčka, v němž má ateliér i jeho autor. Těmito příklady Steidle dokazuje, že betonové prefabrikované domy nemusí být slepou cestou vývoje jako u nás a v úzkém spojení s přírodou naopak vyhledávaným druhem bydlení.
Autor: Petr Šmídek, 15.05.03
Návštěvnost: 41323 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.