Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Festspielhaus

Autor: Klaus Kada
Spoluautor: Michael Gattermeyer
Adresa: Kulturbezirk 2, St. Pölten, Rakousko | mapa
Web: www.festspielhaus.at
Náklady: 33 200 000 Euro Realizace: 1995-97
Soutěž: 1992 Užitná plocha: 14180 m²
Obestavěný prostor: 91600 m³

Festspielhaus definuje společně se zemskou knihovnou, archivem a muzeem urbanistickou jednotu a vytváří nástup do kulturního okrsku města St. Pölten. Budova je primárně koncipována jako koncertní síň. Nabízí však také možnost pořádání operních, muzikálových, baletních nebo divadelních představení. Obsahovým a formálním středem Festspielhaus je koncertní sál, který je ze tří stran obklopen transparentním foyer. Hmota sálu je nejdůležitějším prvkem celého souboru. Jeho podsvícená miskovitá forma je všudepřítomná. Různé výškové úrovně a galerie třípatrového foyer jsou viditelné už z náměstí před domem a umožňují zajímavý prostorový zážitek při přechodu z vnitřku ven. aut.zpráva

1. března 1997, kdy byl Festspielhaus otevřen, začala v dolnorakouském hlavním městě nová kulturní etapa. Stavba navržená architektem Klausem Kadou tvoří srdce nové kulturní čtvrti, která se skládá z Festspielhaus, zvonice, zemské akademie, zemského archivu, zemské knihovny, zemského muzea a zemského studia ORF. Jedinečná architektura domu umožnila vznik velice širokého spektra vnitřního využití. Celkově jsou k dispozici čtyři sály o různých velikostech. Největší síň nabízí místo pro 1079 návštěvníků. Koncept sálu s vynikajícím výhledem a skvělou akustikou vytváří ideální předpoklady pro tanec, koncerty, hudbu a divadlo. Vnitřní variabilita dovoluje vytvoření od kukátkového hlediště, přes arénu až po plesový sál. Kromě velké síně je ideálním místem pro pořádání komorních koncertů, přednášek, divadla a dalších slavností také Haydnův sál, který má kapacitu 220 míst. K pořádání různých akcí se nabízejí ještě další dva sály - Schönbergův a Hvězdný sál. Velkorysý foyer a komfortní podzemní parkoviště s přímým vstupem do Festspielhaus dokresluje zdařilou architekturu stejně tak jako volba ušlechtilých materiálů.
informace z domovských stránek
Autor: Petr Šmídek, 21.08.13
Návštěvnost: 46752 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.