Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
E-GATE

Autor: 4A architekti | Jan Schindler, Petr Ekštein, Jan Burček
Adresa: Evropská, Dejvice, Praha, Česká republika | mapa
Investor: E-GATE a.s.
Náklady: 620 000 000 CZK Projekt: 2002-05
Realizace: 2007 Užitná plocha: 33900 m²
Zastavěná plocha: 3150 m² Plocha pozemku: 4570 m²
Obestavěný prostor: 126600 m³

Na optimistickém a očekáváním plném počátku dvacátého století byl prostor uvažovaný jako vstupní brána do města. Na dlouhou dobu zůstalo pouze u tohoto očekávání. Na nepříliš radostném konci minulém století bylo místo obklopeno bizarní směsí budov různých stylů a kvalit. A s novým stoletím uzrála i myšlenka na zastavění exponované rohové parcely. Ale kdo přijde poslední nemá situaci nejjednodušší. Tak dlouho jsme dům ořezávali, až nám na střeše kromě levandule vykvetly i technologie. Střešní palubě to však neubralo nic z kouzelných výhledů na Prahu. Z můstku rizalitu mohou zdejší businessmani chytat kapříky, kteří připlouvají z letiště Evropskou třídou. A ti co přijedou autem do podzemních garáží si užijí něco barevné hravosti, pro kterou už v racionálním světě nad povrchem místo nezbývá. Tady se dostává ke slovu jasně rastrovaná transparentní fasáda. Kontrast mezi zrcadlením okolí ve velkoformátových prosklených plochách a pozornost vyžadujících černých klapkách. To vše zabaleno do bílého skla. Požadavky na dnešní pronajímatelný kancelářský dům jako jsou flexibilita, komfort vnitřního prostředí, vysoký standard použitých materiálů a schopnost reprezentace byly jasnými cíly naší práce. Práce, která do poslední chvíle spočívá v tvorbě skořápky pro neznámé uživatele a je plná dohadů a nejasností nad jejich očekávanými potřebami. To jak se nám podařilo ty méně objektivně měřitelné body naplnit ukáže až čas, ostatně každý máme jiný vkus. Investor nám dělal pět let radost a teď ji má i on.

Nosná konstrukce: monolitický železobetonový skelet s modulem 7,5 x 7,5 m v úrovni 3.-5. NP po obvodu rozšířen plechobetonovými stropy nesenými soustavou třípatrových ocelových příhradových nosníků, které vytvářejí i desetimetrovou konzolu rizalitu směrem k Evropské ulici
Konstrukce podlah: zdvojené systémové podlahy v kancelářských patrech
Obvodový plášť: celoprosklený obvodový plášť z hliníkových profilů, zasklený izolačními dvojskly s částečným sítotiskovým potiskem
Příčky: v podzemních podlažích zděné omítané v nadzemních sádrokartonové a skleněné v hliníkových rámech
TZB: topení a chlazení kancelářských ploch je realizováno pomocí čtyřtrubkového fancoilového systému. Objekt je napojen na parovodní centrální zdroj tepla. Celý objekt je vybaven vodním stabilním hasícím zařízením.

Literatura
 
 

Stavba
Návrh a realizace osvětlení
EXX s.r.o.
Osvětlení
HALLA, a. s.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 16.08.15
Návštěvnost: 78187 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Pro pány architekty Cohen 22.10.09 12:58
to Cohen petana_2 06.12.09 17:21
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.