Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Meteorologické centrum

Autor: Álvaro Siza Vieira
Adresa: Paseo Maritimo, Barcelona, Španělsko | mapa
Realizace: 1990-92 Užitná plocha: 4177 m²

Meteorologické centrum leží na promenádě Paseo Maritimo, která začíná ve starém barcelonském přístavu, pokračuje přes olympijskou vesnici až k severovýchodnímu pobřeží. Budova je umístěna dál od moře, aby zůstala ochráněna před nevlídným přímořským prostředím.
Válcovitou stavbu tvoří železobetonový základ s cihelnou nadezdívkou. Oba materiály zůstaly bez dalších povrchových úprav. Kruhový půdorys je rozčleněn osmi štěrbinovitými otvory, které slouží jako zapuštěné terasy nebo malé dvorky. Středové atrium má v průměru devět metrů. Je otevřené do nebe a propouští denní světlo do místností uvnitř dispozice.
V budově sídlí dvě instituce; meteorologické centrum zabírá přízemí, třetí a čtvrté podlaží a střešní zahradu. Druhým uživatelem je správa přístaviště, která sídlí ve spodních patrech cylindru se seříznutými boky. Hlavní vstup je z přízemí nebo také z přístaviště.
Kritici na meteorologickém centru oceňují hlavně „vzhled a také s jakou autonomií se budova chová v poměru k obřím rozměrům sousedních objemů a v měřítku hráze s přístavní zdí.“
Autor: Petr Šmídek, 25.07.07
Návštěvnost: 41268 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.