Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Poradenské centrum České spořitelny, a.s.

Autor: ONEX | Tomáš Adámek
Adresa: Markova 47/3, Karviná, Česká republika | mapa
Investor: Česká spořitelna, a.s.
Náklady: 110 000 000 CZK Realizace: 9/2006
Obestavěný prostor: 12025 m³

Základní objem domu je dán zachovaným nosným ske- letem dvou objektů, které na tomto místě původně stály. Pro dosažení odhmotněné kompozice je v nadzemních podlažích použit transparentním obvodový plášť.
Fasáda části 1.pp, vystupující nad terén, tvoří kompaktní podstavec s drsnou strukturou pozinkovaného tahokovo- vého obkladu.
V rámci 1.np je obvodový plášť tvořen prosklením, tak aby hluboká dispozice bankovních hal byla co nejvíce přirozeně prosvětlena a aby pracovníci a klienti měli vizuální kontakt s venkovním prostředím.
V rámci předsazeného 2.np (od podhledu 1.np po horní okraj atiky) je použita předsazená zvlněná prosklená fasáda, za kterou je v druhém plánu patrný vnitřní plášť, kopírující tvar původní konstrukce. Tato fasáda opět umožňuje maximální přístup denního osvětlení. Vnější plášť je kolem celého objektu stejně vysoký, čímž se opticky sjednotí oba různě vysoké původní skelety do jednoho celku. Jako reakce na převážně exaktně kubické tvarování hmot okolních budov je zde zvoleno kontrastní půdorysné zvlnění zmíněného vnějšího pláště. Pomocí zvlnění se také plynuleji propojí různě široké 2.np obou původních skeletů.
Nenápadná nová nástavba 3.np je opět půdorysně ustoupena a její fasádu tvoří kombinace prosklení a lehkého obvodového pláště s jednoduchým členěním. Zdůrazněna je tenká přesahující stříška.
K úsporám provozních nákladů přispěje stínění 1.np předsunutým 2.np a použití izolačních trojskel s nízkým solárním faktorem, který zabrání letnímu přehřívání prostorů za jižním prosklením.
Pro budovu je charakteristické použití skleněných prvků s minimem viditelných rámů – obvodový plášť s tmelenými svislými spárami a skleněnými vzpěrami, vnitřní celoskleněné příčky, zábradlí ze skleněných tabulí, kotvených skrytě pod podlahou.

Literatura
 

Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 10.07.10
Návštěvnost: 61228 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.