Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Tenisový areál Krnov

Autor: ATX Architekti, s.r.o. | Tomáš Beránek, Zdeněk Eichler, Rostislav Jakubec
Adresa: Smetanův okruh, Krnov, Česká republika | mapa
Investor: JaS Tour, s.r.o.
Projekt: 2003 Realizace: 2005-06
Zastavěná plocha: 1339 m² Obestavěný prostor: 23420 m³

Nový tenisový areál v městě Krnově je situován v zóně sportu a rekreace, která byla založena na přelomu předminulého století. Logicky se stává součástí tohoto celku, který posiluje a rozšiřuje o novou nabídku sportovního využití. Stávající areál je tvořen třemi významnými dominantami: tělocvičnou se sportovním oválem, hokejovou halou a fotbalovým stadiónem. Nově navržený objekt tenisové haly uzavírá kompozici stávajících objektů v severovýchodní části lokality.

Pozemek má geometrický tvar nepravidelného lichoběžníku s podélnou osou orientovanou sever - jih.Tenisová hala je umístěna na severní straně, nad tenisovými kurty, které jsou přisazeny ke stěně plotu sousední parcely.

Vlastní stavba je koncepčně navržena, jako jednoduchá podélná hmota s eliptickým průřezem, která je dynamicky tvarována v čelních štítových stěnách. Celkový výraz a architektonické řešení vycházelo z  představy zvládnout výrazný objem stavby ve stísněných územních podmínkách. Úkolem bylo vytvořit dynamickou sportovní stavbu s progresivní nosnou konstrukcí.

Dispozičně je objekt haly navržen jako trojtrakt - tří patrové zázemí, chodbový modul se schodištěm a hala se třemi kurty. Prostor zázemí je od haly oddělen skleněnou stěnou, tak aby bylo možné ideálně sledovat průběh hry z několika úrovní. V přízemí je vstupní podlaží s recepcí, barem, kanceláří správce, dvěma sklady, šatnami a sociálním zařízením. V druhém podlaží jsou další šatny a aerobní sál se samostatným zázemím. Ve třetím podlaží je umístěna kancelář majitele objektu a technologie stavby.

Nosnou ocelovou konstrukci zastřešení tvoří trojboké příhradové oblouky z trubek v modulu 6,1 m a rozpětí cca 38 m. Tvar oblouků je dán poloměrem 36,5 m ve střední části a 4,89 m v krajních částech. Oblouky jsou kloubově kotveny do základů pomocí předem zabetonovaných šroubů. Konce oblouků jsou v úrovni podlahy propojeny táhlem.
Opláštění objektu je navrženo ze střešního a fasádní systém KALZIP, z hliníkových profilů se stojatou drážkou včetně systémového příslušenství. Profily jsou navrženy 50x333 mm v tl. 1,00 mm s povrchovou úpravou z přírodního hliníku - stucco.

Literatura
 

Projekt
Fotograf
Ester Havlová
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 02.05.10
Návštěvnost: 60207 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.