Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Výrobní objekt
Coisture - estetika továrny

Autor: Gerhard Merz
Adresa: Zeiseweg 13, Tharandt, Německo | mapa
Projekt: 1995-6 Realizace: 1996-8

Německý umělec Gerhard Merz na sebe upozornil již před lety svými psanými obrazy "Ed io anche sono architetto" (jsem taky architekt). Velkorysý pan Siegfried Heimer umožnil zrealizovat Merzovy architekto- nické představy o tvaru, prostoru a světle jako spojení klasické jednoduchosti a opakování společně s čistotou materiálu a architektonické dokonalosti.
V budově, která kombinuje kanceláře a sklady se neúprosně odráží tvrdá estetika měřítka, rytmu, proporce, jasnost, geometrie a symetrie, která stojí v opozici proti libosti (die Beliebigkeit) a bezmyšlenkovitosti současných staveb.

Dohra. V roce 2003 jsme se na stavbu jeli podívat se Školou architektury prof. Emila Příkryla. Bohužel ji do užívání dostala pobočka universitní knihovny. Čisté prostory byly ty tam, vznášela se tu kýčovitá snaha po zútulnění.
Autor: Petr Šmídek, 13.03.11
Návštěvnost: 44537 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.