Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Servisní centrum firmy Toner Recycling Service

Autor: DAM architekti s.r.o. | Šárka Dlouhá, Richard Doležal, Petr Malinský, Jindřich Ševčík
Adresa: Choťánky 180, Choťánky, Poděbrady, Česká republika | mapa
Web: www.toner-recycling.com
Investor: Toner Recycling Service s.r.o.
Projekt: 2002-03 Realizace: 2003-05
Užitná plocha: 1220 m²

Servisní centrum dynamicky se rozvíjející firmy je situováno na okraji města Poděbrady. Podélný pozemek přiléhá k hlavní silnici snadno dostupné z dálnice D11. Objekt vznikal v rozvojovém území na "zelené louce".
Snažili jsme se naplnit představu klienta o jednoduché funkční budově, která by byla reklamou firmy. Odtud vznikl koncept s pláštěm jako reklamou využívající zkratku firemního loga.
Jednotlivé dispoziční celky jsou čitelné v objemech objektu. Prodejna a provozně skladové prostory, administrativa a rezervní prostory pro rozvoj firmy a služební byt majitele firmy. Celou budovou propojuje střední páteřní chodba prosvětlená třemi střešními světlíky. Na chodbu jsou navázány jednotlivé dílčí prostory. Vše je dosažitelné suchou nohou. Podélná stavba je natočena prodejnou a kanceláří ředitele firmy, ve druhém patře, čelem k příjezdu do Poděbrad. Na zádi objektu zůstal prostor pro "továrníkovu vilu" umístěnou netradičně za atikou ve druhém patře budovy. Obytná část bytu se střešní terasou je umístěna tak, aby i u rušné silnice v rámci víceméně industriální stavby byl vytvořen obytný soukromý mikrosvět s výhledem do polabských polí. Čelo podélného objemu graduje zúžením v půdoryse a stoupáním ocelové sítě v místě prosklené prodejny, která má být nejotevřenější částí servisní budovy. Předsazená kovová síť fasády je poutačem i sluneční clonou. Velikost ok předsazeného pláště je zvolena tak, aby objekt chránila ale neuzavírala.
Projekt
Fotograf
Andrea Thiel Lhotáková
Zdroj: DaM | Pavel Uttendorfský
Vložil: Jan Kratochvíl, 17.04.08
Návštěvnost: 55475 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.