Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Koupaliště v Mokré – rekonstrukce požární nádrže
rekonstrukce nádrže na koupaliště

Autor: DIMENSE architects | Petr Hovořák, Aleš Putna
Adresa: Mokrá, Mokrá-Horákov, Česká republika
Náklady: 13 400 000 CZK Realizace: 2002
Plocha pozemku: 7578 m²

ÚVOD
V rámci protidrogové prevence v obci a přilehlém mikroregionu, požádala obec Mokrá Horákov o dotaci na rekonstrukci nevyhovující požární nádrže, a její přebudování na letní koupaliště. Na projektový tým Dimense Brno a Interplan-CZ, který měl v té době již zkušenosti s obdobným letním areálem v Bystřici nad Pernštejnem, se obrátil starosta obce se žádostí o vypracování projektové dokumentace.

URBANISTICKÉ, ARCHITEKTONICKÉ A DISPOZIČNÍ ŘEŠENÍ
Areál koupaliště je situován do přírodního amfiteátru údolní nivy Vlašnovského potoka. Z východu je vymezen zatravněným svahem, ze západní - vstupní strany je opticky uzavřen obslužným objektem, který je vstupní branou rozdělen na dvě části. Vstup je zdůrazněn, a současně kryt napínanou textilní membránou - deštníkem o rozměrech 6x6m.
Pro vozidla údržby areálu a zásobování je zajištěn příjezd nákladní branou v SZ části areálu. Vedle vlastních bazénů s atrakcemi jsou návštěvníkům rovněž k dispozici dvě sportovní hřiště - s válcovaným povrchem pro nohejbal, a pískovým povrchem pro plážový volejbal.
Obslužný objekt je prostorově rozdělen do dvou funkčních celků: pravá část je vyhrazena kanceláři plavčíka s pokladnou, a občerstvení se skladem, v levé větší části je umístěna bazénová technologie včetně chemického hospodářství, a sociální zázemí pro návštěvníky v členění muži, ženy, imobilní, a WC pro personál. Konstrukce objektu vychází z principu nezávislé superkonstrukce, do níž jsou vkládána jednotlivá pole vybavení. Toto uspořádání umožní do budoucna případné další rozšiřování obslužného objektu. Vlastní nosná konstrukce je z ocelových rámů ztužených v rovině střechy vloženými dřevěnými trámky, nesoucími konstrukci střechy. Opláštění je vzhledem k sezónnímu provozu nezateplované, z dřevěných palubek a velkoplošných OSB desek na trámkové konstrukci. Část nosné konstrukce vytváří otevřený ochoz pro posezení a občerstvení návštěvníků. Otevřený ochoz je kryt perforovanou textilní membránou sloužící jako slunolam.
Bazény jsou vestavěny do stávající betonové nádrže. Rekreační plavecký bazén 16x25m s hloubkou vody 0,9-1.4m je navržen se širokou 4-proudou skluzavkou s délkou drah 12m. Dětský bazén 8x8m s hloubkou 0,2-0,6m je vybaven dětskou skluzavkou a vodním hřibem o průměru 2m. Železobetonové vany bazénů jsou opatřeny probarvenou hydroizolační stěrkou, přepadová a vnější hrana bazénů, včetně odtokových žlábků je obložena keramikou.
Bazény jsou od ostatních ploch odděleny stříhaným živým plotem a dřevěným zábradlím z kulatiny. Plocha kolem bazénů je přístupná přes hygienická brodítka se sprchami. Minimalizované zpevněné plochy jsou navrženy ze zámkové dlažby v odstínech bílé a šedé, kladené do pásů o šířce 1,5m. Umístění nových bazénů bylo provedeno vzhledem ke stávající nádrži tak, aby bylo možno v budoucnu areál doplnit ještě o třetí bazén s atrakcemi.
Při návrhu byl kladen důraz na zpřístupnění areálu pro osoby s omezenou schopností pohybu a orientace. Přístup do areálu je bezbariérový, včetně přístupu k bazénům. Vstup do bazénu je návštěvníkům s omezenou pohyblivostí zajištěn hydraulickým zvedákem. Součástí sociálního zařízení je WC pro imobilní.

Kubatura bazénů
Bazén plavecký 25x16m: 500 m³
Dětský bazén 8x8m: 29 m³
Obslužný objekt - zastavěná plocha: 151 m²
Obslužný objekt - obestavěný prostor: 604 m³
Počet návštěvníků: 200
Stavba
Textilní konstrukce
ARCHTEX, s.r.o.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 29.03.07
Návštěvnost: 52168 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2017
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.