Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
ERCO P3 autom. vysokoregálový sklad

Autor: Schneider+Schumacher
Adresa: Lüdenscheid, Německo
Web: www.erco.com
Realizace: 2000-01

Mezi oceněnými architektonickými pracemi za minulý rok v Německu se objevil i jeden sklad. Není se co divit, P3 Erco zahání noční můry.
Ve dne působí velkoplošné skladiště P3 společnosti Erco poklidně - elegantní budova, které dominuje transparentní fasáda a produkty naskládané v obrovském skladovacím prostoru, v noci se však promění v oslnivou až snovou záležitost. Pláštěm budovy rytmicky probleskují čárové kódy v takřka tanečních konfiguracích a po zadu nezůstávají ani sólové jantarové linie.
Architekty budovy skladu pro světového producenta svítidel a giganta na poli světelného inženýrství jsou renomovaní tvůrci z Frankfurtu Till Schneider a Michael Schumacher, vyznavači souhry funkce a vzhledu, kteří se specializují hlavně na firemní budovy. Schumacher se vyučil u Normana Fostera a stejně jako on pracuje nejraději s hi-tech glazovanými fasádami - dodávají jeho stavbám průhlednost a činí je tak snadno čitelné. Svůj postoj k architektuře charakterizují oni sami jako pragmatický poetismus. "Pro jeden problém může existovat vždy více technic- kých řešení, ale pravděpodobně jen jedno obsahuje jistý poetický aspekt, nebo eleganci, nebo jen překvapivý nápad," jak sami říkají. V případě P3 vás moment překvapení rozhodně nemine a budova je tak více než jen působivou firemní vizitkou. Pochvalují si ji zejména nespaví obyvatelé Luedenscheidu.
Jana SemerádováLiteratura

Zdroj: časopis Blok
Vložil: Jan Kratochvíl, 25.07.05
Návštěvnost: 44361 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2017
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.