Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Obytné domy Na Hubálce

Autor: Jan Gillar
Adresa: Za Hládkovem 10-20, Střešovice, Praha, Česká republika
Realizace: 1939

K realisaci výstavby obytného bloku v Praze-Střešovicích bylo přikročeno po předběžném generálním projektu celkového zastavění, jednak o výškové zastavění, neboť nově projektované ulice jsou ve sklonu a každý dům by měl býti dle sklonu ulice odstupňován. Při jednotné výstavbě měl blok působiti celistvě a byl proto schválen projekt s jedním ustoupení, ač bylo též navrhováno plynulé zastavění a bylo též zkoušeno zastavění třemi výškovými rozdíly. K využití stavebního místa, které jest v přechodu dvou druhů zastavění (vilové a činžovní) a jest obklopeno zelenými plochami, stanovenými regulací, byla provedena řada náčrtů na jednotlivé domy s různými hloubkami zastavění a různými šířkami uličních průčelí. Tímto způsobem byla stavebníkem zkoumána výnosnost, pronajímatelnost a prodejnost jednotlivých řešení. S předpokladem, že jednotlivé byty budou vybaveny veškerým technickým zařízením, potřebným k ekonomickému využití bytové plochy, bylo možno jednotlivá příslušenství a vedlejší prostory provésti s největší ekonomií. Při studiích jednotlivých dispozic nájemného domu, které měly býti v souladu jak s hygienickou stránkou pokrokové a moderní architektury, tak se stránkou finanční (výnos, poptávka, nájemné), byl jako další činitel přibrán pořizovací stavební náklad, který jest úzce sepjat s půdorysem, výnosem a hygienou bytu nebo domu. Zvýšením investice na dokonalé vybavení příslušenství, i kuchyně, lze tyto prostory až nemožně zmenšovati, koncentrovati a využíti pak průčelních ploch pro situování obytných místností (pokojů). Kuchyně lze disponovati v půdoryse do zvětšených průduchů v rozměrech co nejmenších (tak zv. švédská kuchyně). Stejný způsobem lze umístiti a osvětliti schodiště. …
Jan Gillar
Autor: Jakub Potůček, 31.01.07
Návštěvnost: 35128 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2017
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.