Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Metzo College

Autor: EEA | Erick van Egeraat
Adresa: Zaagmolenpad 22, Doetinchem, Nizozemí
Web: www.metzocollege.nl
Realizace: 2007 Užitná plocha: 16000 m²

    Návrh EEA umožňuje klientovo inovativní zaměření na prázdninovou výuku. Kompaktní tvar a vnitřní flexibilita vedou k účelnému využití prostoru. Charakter komplexu je dán pyramidálním tvarem, zavěšenou střešní zahradou a atriem. Zahrada na střeše nabízí soukromí, klid pro přemýšlení a relaxaci. Patio pod zelení je pak místem hemžení, setkávání, umožňuje každému vidět a být viděn. Dohromady tvoří společenské srdce domu.
    Otevřená dispozice jen s několika málo zdmi vychází z filozofie instituce - otevřenosti a transparentnosti. Většina prostor je multifunkční a připravena na změny podle aktuálních potřeb školy.
    Každé oddělení má svou vymezenou půdu, ale žádná se nestraní ostatních. Osobitost a pospolitost, soulad a rozmanitost zde mohou být pod jednou střechou. Tělocvična - černá krabice bez potřeby denního světla je navržena tak, aby byla veřejnosti přístupná i mimo dobu provozu školy.
    Návrh budovy dovoluje škole být v kontaktu s veřejností několika způsoby. Jasný tvar a rozehraná fasáda se jako značka v krajině diskrétně vynořují z okolní zelené plochy. Proměnlivost a otevřenost z něj dělá hodnotný přírůstek města Doetinchemu.

Literatura

Zdroj: tisková zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 23.01.07
Návštěvnost: 57804 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.