Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Interiér ÚOCHB AV ČR

Autor: Prostor 008 s.r.o. | Martin Rössler, Ondřej Hejda, Jakub Jiras, Martina Srbová
Spolupráce: Vpú Deco Praha a.s. / Ivan Šorm, Kateřina Mašková
Adresa: Flemingovo nám. 2, Dejvice, Praha, Česká republika
Web: www.uochb.cz
Realizace: 2015

Dům byl postaven v letech 1927-1929 podle návrhu architektů Josefa Záruby-Pfeffermanna a Jana Zázvorky jako tehdejší „Státní výzkumný ústav zemědělský“. Jedná se o symetrickou koncepci navazující na společnou osu s obdobně symetricky řešenou plochou náměstí. Na dominující centrální budovu s hlavním vstupem, centrálním schodištěm a věží navazují celkem čtyři samostatná křídla se schodišti v místech jejich napojení na střední část.
Interiér výzkumného ústavu řeší společné prostory chodby, hlavní schodiště, kanceláře, seminární místnosti, přednáškový sál a historickou pracovnu. Prostor je navržen čistě účelně, všechny instalační rozvody jsou přiznány, žíly napájející laboratoře jsou viditelné a dobře přístupné pro obsluhu. Každá síť má svoji barvu, díky tomu jsou chodby pestrobarevné, kanceláře mají tlumenou barevnost v šedých odstínech v kombinaci s leštěnou nerezovou ocelí, ve společenských prostorech je doplněna červená barva. V přednáškové místnosti a kancelářích vedení je použita dubová dýha. Centrální část domu, tj. hlavní vstup s vestibulem a hlavní monumentální schodiště byly obnoveny v co možná nejautentičtější podobě, byla obnovena teracová podlaha a schodišťové zábradlí, doplněné o moderní svítidla s grafitovým povrchem.
Součástí je rekonstrukce pracovny profesora Holého, který měl významný podíl na vývoji léčiv proti viru HIV, způsobujícímu AIDS, proti hepatitidě typu B a dalším virovým onemocněním, nábytek jeho pracovny ze sedmdesátých let byl pietně restaurován a pracovna byla díky péči jeho spolupracovníků vybavena originálním inventářem, včetně hrnku na kávu a tabule popsané chemickými vzorci, působí tedy jako by si pan profesor pouze odskočil do laboratoře.
Prostor 008 s.r.o.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 30.12.17
Návštěvnost: 2916 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.