Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Minibyt na pavlači

Autor: Studio Reaktor | Jakub Heidler
Spolupráce: Stanislav Heidler, Blanka Heidlerová
Adresa: Rybalkova, Praha, Česká republika
Náklady: 500 000 CZK Realizace: 2017
Užitná plocha: 25 m²


Kolik prostoru na bydlení potřebuje mladý člověk pro život ve městě? Život bez závazků, s velkým počtem koníčků a zájmů? Pravděpodobně málo. Možná ještě méně než málo. Dokonce ho může sdílet s někým druhým. A pořád se vejdou. Čas trávený v interiéru domova se zúžil na čistých 8 hodin spánku. Zbytek dne si užíváme v interiéru kanceláře, kavárny, galerie, restaurací a barů. S klesajícím počtem zakoupených metrů čtvercových tedy klesají roky v oprátce bankovní půjčky. Pak by 25 m² na 25 let mělo stačit.
 
Parametry bytu jsou ideální. Když je ve vztahu dusno, je možné vyvětrat čtyřmi okny s výhledem do vnitrobloku, do osmimetrové skříně schováte úplně všechny kostlivce, uprostřed garsonky najdeme rozkládací stůl pro bandu přátel z facebooku. Intimitu v koupelně zajistí při horké sprše samozamlžovací sklo, na pavlači nechybí sklad pro hromadění nesmyslů. Přes víkend je možné převléknout postel, zamknout drahé kovy do trezoru a pronajmout byt přes AirBnb. Na výlet je vyděláno.
 
Se vzhledem se nikdo moc nemazal. Strakatý dub byl ve slevě, nábytek se skoro celý vyskládal z IKEA a dlažbu obkladač málem položil obráceně kvůli podobnému vzhledu rubu a líce. Z nedostatku omítkové směsi zůstal na stěně obraz původního zdiva. Nesmíme však opomenout špe(r)k interiéru - na výklopné posteli si truhláři slušně mákli!
 
Byt je manifestem, zkušeností a pádným argumentem mladého architekta, který pak bude na jednání s klientem moci razit heslo: "Ano, to se vejde!"
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 17.07.17
Návštěvnost: 10985 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
prispevok Peter Koman 17.07.17 14:41
PĚKNÉ DÍLKO na začástek Dagmar Kovalčíková 20.07.17 02:32
..... Ivana 20.07.17 10:45
... Daniel John 20.07.17 10:56
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.