Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Podnět k prošetření zadání Územní studie veř. prostranství města Chrudim
Když město projektují politici, jejich architekti a jejich úředníci

Vážení,

představte si, že jste zrovna vysoutěžili zpracování Územní studie veřejných prostranství hlavního města Prahy a jako bonus dostali zpracování projektu na Václavské či Staroměstské náměstí, nebo že jste vysoutěžili Územní studii veřejných prostranství města Brna s projektem na Zelný trh nebo náměstí Svobody za cenu, nad kterou se tají dech. V Chrudimi politici ani jejich odborníci možná nepochopili úlohu a rozměr dokumentu a územní studii veřejných prostranství celého katastrálního území města (počet obyvatel: přes 20tis., katastrální výměra přes 33km2) řeší jako malou obec někde v okolí a její náves či jiný veřejný prostor ve vsi. Pokud se takhle přistupuje k městům a okolním obcím, nelze se rovněž divit, že většina českých vesnic kolem měst včetně devastované sídelní krajiny, je urbanisticky a stavebně stále ničena a v rozkladu, a že ve městě se dělají kraviny, nad kterými stojí rozum. Chrudim a její politici chtějí zabít dvě mouchy jednou ranou. Chtějí koncepční materiál města, obcí a katastrálního území, tedy i sídelní krajiny nahradit projektováním jednoho konkrétního místa, což je i u daleko menších měst z mnoha důvodů velice závažný problém. Kvalitní celostní strategický materiál pro město, obce a okolní sídelní krajinu se hned na počátku mění v rukou politiků v paskvil, protože si možná zase chtějí připsat body a naprojektovat náměstí.

Proč se celostní koncepční materiál celého rozlehlého katastrálního území v podání Chrudimi změnil a scvrknul na projektování jediného významného veřejného prostoru náměstí v měřítku m 1:250 v souvislostech, které přesahují dobré mravy. Projekt náměstí není sranda. Když už se k projektování a obnově náměstí přistoupí, tak studie veřejných prostor města by měla být jedním z podkladů maximálně otevřeného zadání, které od počátku mělo probíhat za součinnosti s veřejností. Především však, mělo probíhat jinak. Tohle by neměl být rozhodně postup, který budou následovat jiná města velikosti Chrudimi!

Podávám takto veřejně České komoře architektů a Ministerstvu pro místní rozvoj ČR podnět k prošetření možných pochybení v zadání “Územní studie veřejných prostranství města Chrudim“.

více na : http://prostorprochrudim.cz/clanek/spatne-zadani-%E2%80%9Cuzemni-studie-verejnych-prostranstvi-mesta-chrudim%E2%80%9C.html

 

Vlasta Koupal

04/2017

28.04.17 07:25
Návštěvnost: 3539 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
thanks ronrogers 21.07.17 09:16
thanks ron 21.07.17 09:21
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.