Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
B.I.G. picture
B.I.G.
* 01.2006 - Kodaň, Dánsko

Nørrebrogade 66d 2.sal, DK-2200 Kodaň
tel: +45 7221 7227
fax: +45 7221 7227
e-mail:
web:
Ingels picture Bjarke Ingels
hlavní architekt
* 1974 - Kodaň
Zahle picture David Zahle
architekt
Christoffersen picture Thomas Christoffersen
partner kanceláře
Bývalí architekti
Martin Hejl
Jakub Chuchlík

BIG je kodaňské sdružení 85. architektů, návrhářů, stavitelů a filosofů pohybujících se na poli architektury, urbanismu, výzkumu a developerství.

Z historického pohledu architekturu ovládaly dva protikladné extrémy. Na jedné straně byla avantgarda plná bláznivých myšlenek vznikající na filozofickém základě, mysticismu nebo fascinací možnostmi počítačových představ, které jsou často separovány od skutečnosti, až se z nich nestává nic jiného pouhé výstřední kuriozity. Na druhé straně jsou dobře organizované korporace, kteří staví předvídatelné a nudné krabice ve vysokém standardu. Architektura se zdá být pěstována na dvou stejně neúrodných půdách: je buď utopicky naivní nebo strnule věcná. Věříme, že je mezi těmito diametrálními protiklady vklíněna třetí cesta nebo malý, ale velice plodné místo překrývání těchto dvou způsobů. Věcná utopická architektura, která si za úkol bere vytvořit sociálně, ekonomicky a enviromentálně dokonalá místa. V našich projektech zkoumáme účinky měřítka a rovnováhy programové směsice na společenský, ekonomický a ekologický výsledky. Mícháním tradiční přísad jako bydlení, odpočinek, práce, parkování a nakupování získáváme architekturu, která je výsledkem programové alchymie. Každé staveniště je testovacím polem pro svůj vlastní pragmatický utopický experiment. V BIG se věnujeme zkoumání míst působících se mezi radikálním a realitou. Zvolením mezi jedním z nich se odsoudíte k bezmocnému martyriu nebo apatickému sebeujišťování. Zamířením do plodného místa, kde se obě cesty překrývají, najdeme my architekti zase svobodu, abychom mohli měnit povrch naší planety v místo, které se bude lépe hodit k tomu, jak chceme žít. Při veškerém našem jednání se snažíme zaměřit od malých drobností až velkolepý celkový obraz.
BIG

Realizace a projekty

Další stavby
Big House, DK, 2010
Wings, DK, 2009
Odense Aqua Center, DK, 2009
Headquarters for Sjakket, DK, 2007

Literatura
 
 
 
 

Související články
Návštěvnost: 20257 čtenářů
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.