Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Adler & Sullivan Architects picture
Adler & Sullivan Architects
* 1883 - Chicago, USA

Chicago
Adler picture Dankmar Adler
hlavní architekt
* 1844 - Stadtlengsfeld
Sullivan picture Louis H. Sullivan
hlavní architekt
* 1856 - Boston

Dankmar Adler přizval Louise Sullivana do své kanceláře v roce 1879 a o čtyři roky později ho jmenoval svým společníkem. Z jejich patnáctileté společné praxe vznikla celá řada významných staveb, které se zapsaly do dějin americké architektury. Adler a Sullivan se vzájemně výborně doplňovali. Adler byl známý jako výjimečný akustik a statik, zatímco Louis Sullivan byl proslulý pro svůj design a ornamenty. Výsledkem byla velmi úspěšná firma proslavená tím, že navrhovala originální budovy, jejichž tvar by odvozen od funkčních požadavků každého projektu za využití nejmodernější technologie včetně novátorského často dekorativního designu.

Adler & Sullivan zpočátku navrhovali zejména obytné a malé komerční stavby vč. Ryerson and Troescher, Eliel House, Jewelers' Building. V roce 1886, necelých pět let po společném působení, začali Adler & Sullivan s pracemi na Auditorium Building. V roce 1888 byl do kanceláře přijatý mladý kreslič Frank Lloyd Wright. Na konci 80. let 19. století začala firma pracovat na obřích zakázkách jako Burza cenných papírů, Schillerovo divadlo, Garanční stavba v Buffalu a Wainwright v St.Louis. V kanceláři Adler & Sullivan vzniklo přibližně 180 staveb, na jejichž vrcholu je Auditorium Building.

Realizace a projekty
Návštěvnost: 7180 čtenářů
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.